שעוני מטוטלת

בין אם אתם מחפשים שעון חדש שיהפוך את הבית שלכם ליותר פונקציונלי, או שאתם פשוט מחפשים את השעון הטוב ביותר כדי לשמור על זמן לעסק שלכם, שעוני מטוטלת הם רק סוג אחד של שעון שניתן למצוא בחנויות.

כיצד עובד שעון קיר מטוטלת?

שמירת זמן על שעון קיר מטוטלת יכול להיות מסובך, אבל הם גם די קל לתקן. המבנה הבסיסי של שעון מטוטלת הוא משקל המחובר למחרוזת. המשקל אוגר אנרגיה, והמטוטלת היא המנגנון שמתנדנד כדי לשמור על השעון מתוזמן.

היד השנייה על שעון מטוטלת מותקנת על סרן, המונע על ידי הילוכים בזמן. את היד השנייה ניתן לכופף ולהעביר משמאל לימין, או לפנות בכיוון שיד השעה נעה.

לשעון עצמו יש רכבת הילוכים שמניעה את המטוטלת. חור מנעול על החוגה מאפשר לך לרוחות את הקפיץ שמעלה את המשקל. כאשר המטוטלת היא פצע מלא, השעון מאט. זאת משום שאורך מוט המטוטלת גדל.

שעון מטוטלת הוא בדרך כלל שעון שמניף פעם בשנייה. אם אתה רוצה שהשעון שלך יתנדנד לעיתים קרובות יותר, אתה יכול לכוון את האגוז בתחתית המטוטלת.

התאמה יכולה להתבצע גם במקרה של השעון. את החלק התחתון של התיק אפשר להזיז כדי להשמיע קול טיק-טק זוגי. ניתן לכוון את השעון גם משמאל לימין כדי ליצור את התקתוק הכי שווה.

כיצד משתמשים בשעון מטוטלת?

בימי הביניים, שעונים הופיעו ושימשו לשמירה על זמן. לעתים קרובות הם היו עשויים מעץ והיו קשים לייצור. לבסוף הוחלפו שעוני עץ בשעוני מתכת.

שעוני מטוטלת עובדים ע "י משקל שנופל על סרן. המשקל הזה משחרר אנרגיה שמשמשת להפעלת השעון. המשקל גם אוגר אנרגיה. המשקל יכול להיות מחובר לחוט. זה יכול להיות מוט מתכת או חוט עץ.

המשקל שנופל על הסרן גם מזיז את היד השנייה. היד השנייה בדרך כלל מותקנת על הסרן עם הילוכים בזמן. גלגלי השעון מניעים את הידיים סביב השעון. היד השנייה מעבירה זמן קבוע לכל נדנדה של המטוטלת.

הילוכים בזמן הם בדרך כלל עדינים יותר מאשר הילוכים כוח. הם גם מפחיתים את מהירות המנוע. זאת משום שמהירות המנוע נקבעת על ידי חיכוך בגלגלי השיניים. זה גם תלוי בצמיגות האוויר. הצמיגות משתנה בהתאם לטמפרטורה ולחץ אטמוספירי.

המטוטלת של רוב השעונים עשויה ממשקל מתכת הנקראת בוב. בוב משמש להפחתת כמות גרירת האוויר על מנגנון השעון. בוב עשוי בדרך כלל מצורת עדשה צרה ויעילה.

כיצד מכינים שעוני מטוטלת?

שלא כמו קוורץ או שעונים דיגיטליים, שעוני מטוטלת משתמשים במערכת מכנית כדי לשמור על זמן. שעונים אלה מדויקים ביותר ומשמשים בעיקר למטרות קישוט. אולם בעיות עלולות להתעורר, ועליך לבדוק את השעון בקביעות כדי לוודא שהוא פועל כשורה.

ברוב השעונים, המטוטלת היא מוט עץ או מתכת התלוי ממסגרת השעון עם סרט מתכת קצר. כאשר המטוטלת מתנדנדת, היא מטלטלת מנוף המכונה בריחה. הידית הזאת מקיפה הילוכים ומניעה את זרועות השעון. גלגלי השיניים נעים בקצב יציב ומאפשרים לשעון לשמור על זמן.

היד השנייה מונעת על ידי גלגלי השיניים, ומורכבת על פיר המסתובב על ציר. היד הדקה מותקנת על שרוול חיכוך מחליק. הוא נע במהירות של שישים קמ "ש.

היד הדקה נעה בכיוון השעון עד שהיא מגיעה למספר 12 בדיאלוג, ואז היא מזיזה מקום אחד ימינה. הוא נע אחורה בכיוון השעון עד שהוא מגיע למספר 6 בחוגה.

כאשר השעון מונף, המטוטלת זוית כלפי מעלה בזווית של 45 מעלות. הוא עוצר בהדרגה, אבל שומר על הזמן. השעון יאבד זמן אם המטוטלת לא תהיה מכוונת כראוי.

לשעוני מטוטלת יש בדרך כלל יד שנייה, ויד שלישית קטנה מציינת שניות. אם הידיים לא בסנכרון, השעון יכה מתוך סנכרון. זה יכול לגרום לשעון להתקלקל או להישבר.

פרטים נוספים בלינק המצורף: https://www.maystudio-tlv.co.il/pendulum-clocks